KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385435
nr 1538 5435
Oskar Wickström
(1910-1997), Sverige
Oljemålning, Porträtt av ung kvinna. Signerad O CH Wickström. Olja på pannå, 41x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x55 cm
Oskar Cornelius Heinrich Wickström, svensk bildkonstnär född i Tyskland 1910, död 1997 i Karlshamn.
Utrop:
500 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:56:35
Oskar Wickström
Läs mer om Oskar Wickström