KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385435

nr 1538 5435

Oskar Wickström

(1910-1997), Sverige

Oljemålning, Porträtt av ung kvinna. Signerad O CH Wickström. Olja på pannå, 41x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x55 cm

Oskar Cornelius Heinrich Wickström, svensk bildkonstnär född i Tyskland 1910, död 1997 i Karlshamn.

Utrop:

500 kr

måndag 1 maj 2023
kl 19:56:35

Oskar Wickström

Läs mer om Oskar Wickström